Jheronimus Bosch Art Center

Nieuwe aanwinst Jheronimus Bosch Art Center: Bosch meets Da Vinci

Geplaatst op 5 april 2023

Met gepaste trots presenteert het Art Center zijn nieuwste aanwinst: ‘Het laatste avondmaal van Bosch?’. Kunstenaar Boris van de Grint schilderde een groot en spectaculair paneel met een breedte van ruim drie meter. De achtergrond is direct ontleend aan Da Vinci’s Laatste avondmaal. Van de Grint (1968) verving bij dit avondmaal Christus door Jheronimus Bosch en de door de menselijke en duivelse creaturen die Bosch zelf heeft verzonnen. Samen vormen ze een surreële scène vol herkenbare verwijzingen.

De sleutelscène wordt gevormd door de dood die een beker vergiftigde wijn aanbiedt aan Bosch. De aanwezigen op het schilderij kijken vol spanning of Bosch ervan zal drinken. Vandaar ook de vraag in de titel. Wordt dit Het laatste avondmaal van Bosch? Kom langs en verbaas u over de visuele rijkdom van deze nieuwste aanwinst.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram